Lokalita Po stopách největšího českého panovníka

Karel IV. pojal návrh Nového Města tak velkoryse, že se jeho centrum stalo ve 14. století největším náměstím v Evropě. Původně Dobytčí trh dnes nese název Karlovo náměstí a je s rozlohou 8 hektarů stále největším náměstím Prahy. Místní pamětihodnosti osvěžuje zeleň rozlehlého parku s podpisem zahradního architekta Františka Josefa Thomayera.

Obyvatelům Rezidence U Sv. Štěpána je Karlovo náměstí dostupné za 7 minut chůze, s ním i metro B. Do 10 minut pěšky je vzdálené také Václavské náměstí (metro A a C) nebo náměstí Míru (metro A). Jen 3 minuty chůze (asi 250 m) dělí rezidenci od náměstí I. P. Pavlova a metra C, 3 minuty je vzdálená i tramvajová zastávka Štěpánská.

Vyhlášené restaurace, kavárny a bary, obchody, historické památky, kulturní zařízení, vzdělávání, úřady… to vše tady máte jako na dlani. K procházce láká i řeka Vltava. Na Náplavku dojdete do 15 minut. Každý si v okolí Rezidence U Sv. Štěpána najde to své. Možnosti velkoměsta s odkazem největšího českého panovníka, který se sám skláněl před prvomučedníkem Štěpánem, jsou nezměrné.

KONTAKT

Máte zájem o konkrétní byt nebo potřebujete zodpovědět nějaký dotaz? Ozvěte se našemu týmu zkušených realitních makléřů, poskytnou Vám komplexní servis.